s Boudy v Modrém Dole
 

Jarní prázdniny

Kurz je určen pro děti a mládež ve věku 6-17 let a je skvělou příležitostí jak strávit volno na čerstvém vzduchu, zdokonalit se v lyžování, užít si spoustu zábavy a poznat nové kamarády. Během celého týdne budeme využívat osvědčené formy výuky, které jsou zároveň spojené s programem plným her. Lyžařská (případně snowboardová) výuka probíhá v dopoledních i odpoledních hodinách za neustálého dohledu instruktorů. Vlek je ihned u chaty s ideálním svahem pro výuku dětí. Děti jsou rozděleny do družstev dle lyžařských dovedností. Nejmladší děti, které nemají velké zkušenosti jistě najdou zálibu ve cvičebních pomůckách. Ty jim usnadní získat základní lyžařské dovednosti. Pokročilým lyžařům se budou líbit akční hry a cviky spojené s nalezením jistoty v obloucích a zdokonalováním jízdy na svahu. Pokročilí lyžaři se mohou na jeden den vydat v doprovodu instruktora do 2,5 km vzdáleného lyžařského střediska v Peci pod Sněžkou.

 

Nejen, že naučíme každého správně a bezpečně lyžovat, ale všichni si užijí spoustu zábavy i během večerních programů. Během celého týdne je pro děti připravena i celotáborová hra, při které mohou využít jiné schopnosti a dovednosti. Samozřejmostí jsou odměny pro děti, jako jsou sladkosti a drobné dárky.

 

Na konci týdne proběhne kvalifikace na závod o Modrodolský pohár. Postoupí vždy nejlepší děvčata a chlapci, kteří se následně utkají se závodníky z druhého běhu jarních prázdnin. Závod o Modrodolský pohár je plánovaný na víkend po obou proběhlých jarních prázdninách. Na vítěze čeká putovní pohár, který je možné získat po třech po sobě následujících vítězstvích. Nemalou odměnou je jistě zvěčnění vyrytého jména na tabulku vítězů, která má tradici již od roku 1972.

Stravování je zajištěno (snídaně formou švédských stolů, obědy a večeře), po celý den mají děti k dispozici čaj.

Přihlaste se co nejdříve, místa na jarní prázdniny mohou být rychle zamluvena.

 

Cena zahrnuje: dopravu z Prahy a zpět, celodenní péči instruktora včetně výuky lyžování, stravování, ubytování, dopravu zavazadel k chatě a zpět, týdenní permanentku a pojištění.